Co to jest Sinpreza?

Sinprezy to spotkania miłośników BDSM i fetyszystów, którzy mają ochotę wspólnie spędzić czas, poznać nowych ludzi i wymienić się doświadczeniami. Sinprezy odbywają się w wydzielonych pomieszczeniach w klubach, restauracjach, pubach i  mają  charakter otwarty – oznacza to, że każdy kto ma ochotę może się zjawić na takim spotkaniu bez zapowiedzi i zaproszenia.

Jak to wygląda w praktyce?

Najpóźniej dwa tygodnie przed planowaną Sinprezą wstawiamy informację na ten temat na różnych klimatycznych forach. Informacja zawiera datę, miejsce i godzinę spotkania. Na miejscu spotkania zawsze jest osoba, która pełni funkcję gospodarza i jest to osoba z SinCrew lub ewentualnie przez nas poproszona o pełnienie tej roli.

Co tam się dzieje?

W trakcie takiej Sinprezy ludzie popiją sok, piwo, drinka (czy kto co lubi) i rozmawiają – tylko tyle i aż tyle. Rozmawiają na różne tematy – te związane z BDSM, ale także te związane z ich codziennym życiem. Sinpreza ma służyć wzajemnemu bliższemu poznaniu. Przeniesieniu wirtualnych znajomości do realnego świata i poznaniu się w bezpiecznym i dyskretnym miejscu, gdzie każdy ma równe prawa. Owszem możesz czuć się swobodnie ze swoją uległością, lub dominacją, ale wszystko w granicach dobrego smaku w ramach spotkania przy piwie lub kawie: przyjście na smyczy – tak, lanie na goły tyłek – już nie za bardzo.

Dyskrecja i bezpieczeństwo?

Nad przebiegiem i zachowaniem przyjaznej atmosfery w trakcie Sinprez czuwają gospodarz oraz osoby z SinCrew, do nich też najlepiej się zwracać w razie jakichś obaw lub wątpliwości. Przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa i dyskrecji – dlatego też lokalizacje dobieramy w taki sposób, aby zapewnić warunki do swobodnej dyskusji w tolerancyjnym otoczeniu, z dala od ciekawskich spojrzeń i wśród ludzi tak samo zanurzonych w klimacie BDSM.

Czy mogę przyjść bez partnera?

Sinprezy mają ułatwiać poznawanie ludzi w klimacie. Jeśli nie masz swojej drugiej klimatycznej połówki, to jest to świetne miejsce, żeby ją poznać, zwłaszcza jeśli tak jak my uważasz, że uścisk dłoni mówi więcej niż tysiące słów pisanych w gorących mailach i na forach. Jest to też świetna okazja aby poznać na żywo swojego przyszłego partnera. Na Sinprezie zapewniamy bezpieczną atmosferę, gdzie nic nie dzieje się bez wyraźnej zgody uczestników, a forma spotkań nie pozwala na zbyt wulgarne zachowanie.

Czy ja tam pasuję?

Na każdej Sinprezie można spotkać jej stałych bywalców, ale także za każdym razem pojawia się ktoś nowy. Nowe osoby są zawsze mile widziane – nie ma dla nas znaczenia, czy jesteś kobietą, mężczyzną, transwestytą, heteroseksualny, biseksualny, homoseksualny, monogamiczny, poliamoryczny, uległy, dominujący, singlem, w parze czy z przyjaciółmi – każdy może się przyłączyć. Zazwyczaj na takie spotkanie przychodzi od 10 do 15 osób.

Cenimy sobie różnorodność. Szanujemy nawzajem siebie i swoje granice. Nie ma wśród nas „lepszych” i „gorszych”, czy też bardziej lub mniej klimatycznych osób. Każdy jest klimatyczny na tyle na ile ma ochotę. Jeśli ktoś ma jakieś nietypowe upodobania – to tym lepiej, zawsze chętnie poznajemy nowości.

Jaki dress code obowiązuje na Sinprezach?

Na Sinprezach nie obowiązuje żaden dress code. Każdy może przyjść ubrany jak mu wygodnie, ale BDSM czy też fetyszowe akcenty np. w postaci obroży zawsze są mile widziane.

Gdzie i kiedy?

Obecnie Sinprezy organizowane są w Warszawie i w Poznaniu. W obu tych miastach spotykamy się raz w miesiącu (przynajmniej). Warszawskie Sinprezy odbywają się w Pubie Zakątek przy ul. Chmielnej 5. Sinprezy poznańskie mają miejsce w Klubie Elektrownia przy ul. Św. Marcin 23. Zazwyczaj Sinprezy rozpoczynają się w godzinach wieczornych, około 20:00-21:00 i trwają do godz. 00:00-01:00. Konkretne terminy Sinprez w poszczególnych lokalizacjach można znaleźć w spisie eventów.

Czy będziecie robić Sinprezy w moim mieście?

Bardzo chętnie rozszerzymy naszą działalność na inne miasta, zwłaszcza, że dostajemy wiele sygnałów i próśb na ten temat. Jednak dopiero wtedy, gdy zamiast maili pod tytułem “Zróbcie Sinprezy w moim mieście” zaczniemy dostawać maile: “Hej, chciałbym Wam pomóc zrobić Sinprezę w moim mieście”. Bez pomocy lokalnej społeczności BDSM nie da się tego zrobić i jeśli chcecie takich spotkań u siebie musicie sami się zaangażować i poświęcić swój czas. Możemy Was wspomóc, rozpromować, przyjechać raz na jakiś czas, ale bez Waszej pomocy niewiele zdziałamy. Tak więc nie narzekajcie, że u Was nie ma Sinprez, tylko pomyślcie, gdzie można je zorganizaować.

Przeczytałam/em wszystko i mam jeszcze pytania dotyczace Sinprez.

W takim razie zapraszamy do formularza kontaktowego.